Odpověď Moringy na zákeřnou cukrovku

Je všeobecně známo, že z diabetického onemocnění se stala celosvětová epidemie. Určitě jste se s tímto onemocněním setkali i vy, nebo váš blízký. Lidé se musí tomuto onemocnění přizpůsobit a při závažnějších formách jim ztrpčuje život pravidelná dávka inzulínu. Ale i v tak konzervativně vnímané léčbě se dá pomoci něčím novým, obohatit ji a zefektivnit. Řeč je samozřejmě o Morinze.

Každým rokem u nás onemocní více než 350 000 lidí na diabetes mellitus, přičemž tendence je hrozivě stoupající. Pokud by měl současný trend pokračovat, byl by v roce 2050 každý třetí muž a téměř 40 procent žen postižených diabetem. Přibývá také počet dětí s onemocněním získaného diabetu typu II, který se v minulosti nazýval diabetem dospělých, protože jím byli postiženi pouze starší lidé.

 

Prevence je důležitá

Prevence proti diabetu je známá pod heslem uteč před cukrovkou. I takto nazývají lékaři metodu prevence, přičemž propagují aktivní pohyb. Pomůže samozřejmě i správná životospráva, méně sladkého jídla, bílé mouky a tuků živočišného původu.

Samotné onemocnění je již delší dobu pod drobnohledem vědců a diabetologů. Vědci stále zkoumají snížení hladiny cukru v krvi u pacientů s onemocněním diabetes a velmi často se při vývoji účinnějších látek setkávají s Moringou.

 

Moringa fascinuje odborníky na diabetes

Profesor Wolfgang Vierling z Technické univerzity v Mnichově například informoval, že listy Moringy obsahují složky snižující hladinu cukru v krvi. Chrom přítomen v Morinze pomáhá znásobit účinek inzulínu a podporuje absorpci glukózy z krve. Samozřejmě, jako i v jiných oblastech vznikají různé mýty o zázračném použití Moringy, v souvislosti s cukrovkou tomu není jinak. Samotná Moringa není odpovědí na rozsáhlé potlačení této choroby. Nebýt však například léčitelů z Indie, vědci by nemohli zjistit její aktivní složky, které se dají kombinovat s klinickou léčbou diabetu. Faktem je, že v rostlinném světě nenajdete nic účinnějšího na diabetes jako je Moringa. V univerzitní nemocnici v Dakaru a Senegalu se pacientů s diabetem tázali na užívání různých léčivých rostlin. Z celkového počtu 41 rostlin byla Moringa ze 65,9 procent nejčastěji uváděným prostředkem.

 

Testování pod drobnohledem

Portál ScienceDirect informoval o množství výzkumů, které daly za pravdu mnohým předchozím vědeckým badatelům. Egyptští vědci účinky Moringy testovali na potkanech, které se běžně v takových laboratořích používají. Dospěli k velmi zajímavým závěrům. Extrakt z Moringy způsobil u testovaných subjektů snížení hladiny glukózy z 380 procent na 145 procent, tedy jejich hladina cukru v krvi byla snížena až dva a půl krát. Zároveň se v jejich krvi zvýšila hladina velmi důležitého antioxidantu, a to konkrétně glutathionu, z 22 na 73 procent.

V nedávné studii Lékařské univerzity Hainan v Číně, zveřejněné v prestižním magazínu Asian Pacific Journal of Tropical Biomedicine, dokázali vědci potvrdit antidiabetický účinek Moringy. Rozsáhlá studie potvrzuje i úspěšný boj Moringy, jako doplňkovým léčivem na hyperglykémii, tedy stavem u diabetiků, kdy se hladina glukózy v krvi zvýší nad 10 mmol/l.

 

Moringa umí skvěle asistovat při různých léčbách a výjimkou není ani cukrovka. Nevyřeší sice sama závažné formy diabetu, ale v kombinaci s běžnou léčbou pomůže prokazatelně zmírnit jeho projevy.

Přečtěte si také:

Sluneční výživa - druhá část

Během vývoje lidstva jsme byli neustále vystaveni slunečnímu záření, které je nezbytné pro tvorbu vitamínu D. Obavy z rakoviny kůže nás naučili vyhýbat se přímému slunci, což v konečném důsledku vedlo k celosvětovému poklesu hodnot vitamínu D v našich organismech.

881× přečteno

Zelený bojovník proti únavě

Už víme, že Moringa má množství účinných látek, vitamínů a antioxidantů. Přesto často nedokážeme pro superpotraviny a rostliny bohaté na různé prospěšné látky najít jejich využití v běžném životě. Pomohou nám například s únavou či vyčerpáním?

6497× přečteno

VIDEOGALERIE


FOTOGALERIE


NEJZAJÍMAVĚJŠÍ ČLÁNKY

Moringa - použití a účinky zázračného stromu

Mnohostranně využitelnou univerzální rostlinu Moringa lze doporučit každému, kdo chce pokrýt svou denní extra potřebu mnoha důležitých vitamínů, miner...

Listy moringy na podporu potence

Moringa je již tradičně odpovědí na různé neduhy a ideálním doplňkovým lékem k léčbě častých a závažnějších onemocnění. Pro muže jsou problémy s erekc...

Zelený bojovník proti únavě

Už víme, že Moringa má množství účinných látek, vitamínů a antioxidantů. Přesto často nedokážeme pro superpotraviny a rostliny bohaté na různé prospěš...

Odpověď Moringy na zákeřnou cukrovku

Je všeobecně známo, že z diabetického onemocnění se stala celosvětová epidemie. Určitě jste se s tímto onemocněním setkali i vy, nebo váš blízký. Lidé...