Listy moringy na podporu potence

Moringa je již tradičně odpovědí na různé neduhy a ideálním doplňkovým lékem k léčbě častých a závažnějších onemocnění. Pro muže jsou problémy s erekcí a potencí velmi choulostivé, ale bohužel, až příliš časté. Moringa není zázračná přírodní Viagra, přesto jsou mety, jako zvýšení sexuální výkonnosti i touhy, se kterými si Moringa každopádně poradit dokáže.

Moringa se velmi často skloňuje v souvislosti s ne zřídkavým mužským problémem: poruchou erekce a sníženou potencí. V tomto případě je velmi obtížné dopátrat se klinických studií dokazujících její účinnost. Lidé v tropických oblastech či indických lesích přesto už dávno o těchto účincích vědí a tyto poznatky si předávají z generace na generaci.

Také z nevědeckých kruhů jsme se již dávno mohli informovat o tom, že Moringa dokáže, zejména díky bohatému obsahu zinku, zlepšit plodnost muže, zvyšovat počet spermií, zlepšit jejich zdraví a zamezit problémům s erekcí. Na poli vědeckého bádání však v roce 2010 tyto zatím vědou nepodložená tvrzení dostali zelenou. Tehdy vyšla na veřejnost studie Khon Kaen University v Thajsku, která klinicky prokázala účinnost extraktu z Moringy na zvyšování potence a klasifikovala jí jako účinné afrodiziakum. Afrodiziatické účinky byly prokázány nejen u mužů, ale i u žen. Na testovaných subjektech došlo ke zvýšení testosteronu, touze po sexuálním styku a zvýšení metabolismu. Vliv Moringy na metabolismus a zvýšenou aktivitu našeho organismu zkoumá v současnosti i prestižní Univerzita Johnse Hopkinse na fakultě klinické mikrobiologie. Pokusy s Moringou zde provádí vědci a studenti v jednom z nejlepších laboratoří svého druhu na světě.

Moringa je tedy i na poli boje s impotencí úspěšná a potvrzují to nejen zkušenosti léčitelů, ale především i klinické studie.