Není všechno zlato, co se třpytí, aneb darované Morinze se na listy podívej!

Znáte to. V tomto uspěchaném světě se lidé honí za zdánlivými jistotami a často se při honbě za dokonalým zbožím spálí. Mnohdy naletí na zvučné a vizuálně poutavé reklamy a produkty lákající především propracovanou cenovou politikou.

Kde je však na oko výhodná cena, nemusí být i dostatečná kvalita. A to je i případ produktů z Moringy, které v současnosti zaplavují trh nejen nedostatečnou kvalitou, ale v některých případech i v provedeních, které hazardují s vaším zdravím.

Pozor na neznámý původ 

Jak se proti takovým nekalým praktikám máte bránit a jak rozeznáte kvalitu od něčeho, čemu se žádné normy a standardy ani nepřibližují? Prvním pomocníkem by měl být přece jen zdravý selský rozum. Chytíte do ruky zázračně se tvářící ampulku nebo obal, který za vámi podle strohého označení měl doputovat až z Afriky či Indie. Nikde se ovšem nepíše, kde přesně se lokalita pěstování tohoto produktu nachází, ani se nedozvíte nic o importu, nutriční hodnotě Moringy, či výrobci.


Už toto by měla být indicie, která vám napoví, že jakmile nevíte o výrobci Moringy nic a nemůžete si ho případně vyhledat na internetu, něco není v pořádku. Tím pádem se nedozvíte nic o jejím zpracování a nebudete mít vědomost ani o tom, v jakém stavu a kvalitě k vám doputovala. Právě cena, která je znepokojivě nižší než ta, kterou nabízíme s názvem Moringa Caribbean přiměje lidi polemizovat a klást otázky. Když kupujete Moringu za 10 a ne třeba za 40 eur, dokážete říci něco o jejím původu, hygienických podmínkách a distribuci této vzácné rostliny? Můžete s jistotou říci, že Moringa je právě z oblasti Afriky jak napovídá její název? Dokážete to bez jejího složení? Jak se dopracujete k certifikátu o pěstování a hygienických opatřeních, když ani nevíte odkud Moringu dovážejí?

 

Karibská Moringa

Pro srovnání, produkt s naší značkou Moringa Caribbean je transparentní v souvislosti se zpracováním, ochranou spotřebitele a kvalitou výsledného zboží. Moringa Caribbean se pěstuje na plantážích ostrova Svatá Lucie v Karibiku na úrodné sopečné půdě bez používání pesticidů. Při jejím zpracování se dodržují přísné hygienické podmínky. V praxi to znamená, že si dáváme velmi záležet na tom, v jaké půdě Moringu pěstujeme, pozorně sledujeme, jak roste, jak je následně zpracovávána, sušená, skladována, balena a v poslední fázi přepravována k nám do Evropy.

 

Složité procesy

Celý tento proces stojí hodně času, úsilí a samozřejmě i peněz. Listy Moringy musí být po jejich ručním sběru zpracovány v co nejkratším čase, následně důkladně umyté, zbavené stopek a mechanicky vysušené. To vše v dokonalé čistotě. Pokud opět použijeme selský rozum a prostou logiku, dospějeme k tomu, že výrobci levnější Moringy musí některé tyto procesy zákonitě omezit nebo ignorovat.

Proto jsme se pustili do testů a chemických rozborů levnějších produktů.

Zjistili jsme, že zejména rostliny původem z Indie a Afriky obsahovaly plísně, jiné balení dokonce ani neobsahovaly Moringu, ale směs plesnivé Moringy a rýžové mouky! To už jsou případy, kdy jde opravdu o lidské zdraví.


Certifikát kvality

Strategií naší firmy Moringa Caribbean je co nejvyšší kvalita produktu. Při stavbě laboratoře na zpracování Moringy jsme nešetřili a proto jako jedni z mála v Karibiku vlastníme profesionální stroj na sušení a mletí Moringy. V rozborech provedených Státním veterinárním a potravinovým ústavem SR jsme proto dosáhli ze všech testovaných vzácných rostlin nejlepší výsledky.


Navíc se můžeme pochlubit i tím, čím se výrobci levnějších pochybných produktů pochlubit nemohou - a to jsou spokojení zákazníci.