Odpověď Moringy na zákeřnou cukrovku

Je všeobecně známo, že z diabetického onemocnění se stala celosvětová epidemie. Určitě jste se s tímto onemocněním setkali i vy, nebo váš blízký. Lidé se musí tomuto onemocnění přizpůsobit a při závažnějších formách jim ztrpčuje život pravidelná dávka inzulínu. Ale i v tak konzervativně vnímané léčbě se dá pomoci něčím novým, obohatit ji a zefektivnit. Řeč je samozřejmě o Morinze.

Každým rokem u nás onemocní více než 350 000 lidí na diabetes mellitus, přičemž tendence je hrozivě stoupající. Pokud by měl současný trend pokračovat, byl by v roce 2050 každý třetí muž a téměř 40 procent žen postižených diabetem. Přibývá také počet dětí s onemocněním získaného diabetu typu II, který se v minulosti nazýval diabetem dospělých, protože jím byli postiženi pouze starší lidé.

 

Prevence je důležitá

Prevence proti diabetu je známá pod heslem uteč před cukrovkou. I takto nazývají lékaři metodu prevence, přičemž propagují aktivní pohyb. Pomůže samozřejmě i správná životospráva, méně sladkého jídla, bílé mouky a tuků živočišného původu.

Samotné onemocnění je již delší dobu pod drobnohledem vědců a diabetologů. Vědci stále zkoumají snížení hladiny cukru v krvi u pacientů s onemocněním diabetes a velmi často se při vývoji účinnějších látek setkávají s Moringou.

 

Moringa fascinuje odborníky na diabetes

Profesor Wolfgang Vierling z Technické univerzity v Mnichově například informoval, že listy Moringy obsahují složky snižující hladinu cukru v krvi. Chrom přítomen v Morinze pomáhá znásobit účinek inzulínu a podporuje absorpci glukózy z krve. Samozřejmě, jako i v jiných oblastech vznikají různé mýty o zázračném použití Moringy, v souvislosti s cukrovkou tomu není jinak. Samotná Moringa není odpovědí na rozsáhlé potlačení této choroby. Nebýt však například léčitelů z Indie, vědci by nemohli zjistit její aktivní složky, které se dají kombinovat s klinickou léčbou diabetu. Faktem je, že v rostlinném světě nenajdete nic účinnějšího na diabetes než je Moringa. V univerzitní nemocnici v Dakaru a Senegalu se pacientů s diabetem tázali na užívání různých léčivých rostlin. Z celkového počtu 41 rostlin byla Moringa ze 65,9 procent nejčastěji uváděným prostředkem.

 

Testování pod drobnohledem

Portál ScienceDirect informoval o množství výzkumů, které daly za pravdu mnohým předchozím vědeckým badatelům. Egyptští vědci účinky Moringy testovali na potkanech, které se běžně v takových laboratořích používají. Dospěli k velmi zajímavým závěrům. Extrakt z Moringy způsobil u testovaných subjektů snížení hladiny glukózy z 380 procent na 145 procent, tedy jejich hladina cukru v krvi byla snížena až dva a půl krát. Zároveň se v jejich krvi zvýšila hladina velmi důležitého antioxidantu, a to konkrétně glutathionu, z 22 na 73 procent.

V nedávné studii Lékařské univerzity Hainan v Číně, zveřejněné v prestižním magazínu Asian Pacific Journal of Tropical Biomedicine, dokázali vědci potvrdit antidiabetický účinek Moringy. Rozsáhlá studie potvrzuje i úspěšný boj Moringy, jako doplňkovým léčivem na hyperglykémii, tedy stavem u diabetiků, kdy se hladina glukózy v krvi zvýší nad 10 mmol/l.

 

Moringa umí skvěle asistovat při různých léčbách a výjimkou není ani cukrovka. Nevyřeší sice sama závažné formy diabetu, ale v kombinaci s běžnou léčbou pomůže prokazatelně zmírnit jeho projevy.