Zelený bojovník proti únavě

Už víme, že Moringa má množství účinných látek, vitamínů a antioxidantů. Přesto často nedokážeme pro superpotraviny a rostliny bohaté na různé prospěšné látky najít jejich využití v běžném životě. Pomohou nám například s únavou či vyčerpáním?

Při ranním šálku kávy přemýšlíme, jak bychom vlastně mohly tyto látky pro naše tělo co nejlépe zužitkovat a bojovat i proti projevům chronické únavy. Dumáme až do té míry, že zapomeneme například i na to, že vlastně ani tu ranní kávu vůbec nepotřebujeme.

Zapomeňte na kofein

Moringa má totiž prokazatelné vlastnosti, které vás přimějí zapomenout na všechny nápoje obsahující kofein nebo tein. Proč si spíše nepomoci něčím méně agresivním pro náš organismus? Moringa Karibská funguje jako životabudič.

Množství látek, množství důvodů pro vitalitu

Má vysoký obsah vitaminu A a železa, které účinně bojují proti neustálé únavě a celkové vyčerpanosti organismu. Vitamin A a železo přispívají k tvorbě červených krvinek a hemoglobinu zodpovědných za správný oběh kyslíku v lidském těle. Pokud jich máte nedostatek, vaše tělo se musí více namáhat, aby získalo potřebnou energii, následkem čeho se dostaví pocit malátnosti a únavy.

Draslík náš vezdejší

Pro vitalitu je nezbytný i draslík. To můžete vidět například u sportovců. Tenisté si velmi často během přestávky dopřejí banán. Moringa ovšem obsahuje mnohem více draslíku než toto oblíbené ovoce. Dvě kapsle prášku z listů této rostliny obsahují tolik draslíku jako 7 banánů.

Draslík se samozřejmě vstřebává do těla prostřednictvím jídla, které jíme, proto nesmíme opomenout fakt, že Moringa je doplněk stravy a nejvíce je tak našemu tělu prospěšná.

Populární web kill-tiredness-now.com vyzdvihuje schopnost Moringy dodávat tělu energii právě tehdy, když ji potřebuje. Množství lidí, kteří se věnují sportu a nezapomínají na pravidelný pohyb a správnou životosprávu, si na doplnění energie přidávají Moringu do smoothies, pijí čaj z jejích listů nebo si ji dávají do jogurtů.

Odborníci a sportovci doporučují

Tento trend lze již sledovat i ve světě profesionálního sportu. Zejména u těch sportovců, kteří pocházejí ze zemí, kde se Moringa pěstuje. Například filipínský profiboxer Manny Pacquiao si Moringu dává prakticky do každého jídla a nemůže si ji vynachválit.

Také odborníci z Univerzity Buea v Kamerunu dokázali v laboratorních podmínkách, že Moringa zvyšuje sportovní výdrž. Tím, že dokáže vstřebávat rezervy glykogenu v krvi, zvyšuje aktivitu antioxidantů v těle a snižuje koncentraci bílkovin v krvi.

Zapomeňte tedy na čtyři kávy denně a dopřejte si Moringu jako ověřený životabudič. Tělu dodáte vitamíny a ono se vám za to odvděčí vitalitou a absencí únavy.